Hazánkban naponta 70 embert veszítünk el hirtelen szívhalálban, pedig jó részükön segíthetnénk, ha biztosak lennénk magunkban, a tudásunkban, nem esnénk pánikba és azonnal megkezdenénk az újraélesztést! Akár mi is érdekeltek lehetünk a földön fekve, vagy valaki fölé térdelve...
A László Gyula Gimnázium és Általános Iskola iskolavédőnője Bulboaca-Tóth Beáta tudja, hogy életünk sokszor csupán ezen a 4 percen múlik!
Bea néni biztosan nem esik pánikba, de ennél többet szeretett volna tenni. Meggyőzte a környezetét, iskoláját, pedagógus társait, a nebulókat és a szülőket, hogy érdemes ezt a tudást minél több embernek átadni, az se baj , ha mindezt játékos formában tesszük. Vegyünk egy labdát és tanuljuk meg ezen, miként is éleszthetjük újra embertársainkat.
2015 szeptember 25-én egy esős délutánon több, mint 500 kíváncsi leendő életmentő sajátította el ezt a tudást. A regisztrációs ívek alapján 549-en léptek be labdával a terembe. A helyszíni számolás összesítése pedig 546 fő volt. Ezek alapján hitelesnek az 546-os számot fogadtam el.
Ezzel együtt bizonyítottnak látom azt az állítást is, miszerint: legalább 546 fő kísérelte meg ezen tömegszerűségi rekord felállítását, de lehet, hogy hárommal több...
Bea néni útmutatásai alapján a labdák segítségével szívmasszázs gyakorlatot végezve bebizonyították, hogy ha kell, készek bajba jutott embertársaik mellé térdelni és addig pumpálni mellkasukat, amíg meg nem érkezik a szakszerű segítség. A gyakorlatot 5 percen keresztül végezték, ütemre, zenei aláfestéssel. A pörgős zene segítette Őket abban, hogy memorizálhassák, kb. 100-at kell pumpálni percenként. Mi pedig egy fokkal nyugodtabbak lehetünk, hogy életünket erről az oldalról már nem fenyegeti akkora veszély.
Ebből a szempontból talán az egyetlen baj az, hogy életünk nem egyoldalú...