Szerencsen 2012. augusztus 24. és 26. között rendezték meg a szerencsi főutcán és a várban az V. Országos Csokoládé Fesztivált. A vár színháztermében épített standokkal kiállítást és vásárt rendeztek be, amelynek keretében a Szerencsi Bonbon Kft. és a várban található helyi múzeum szervezésében bemutatták a világ legnagyobb csokoládészobrait. Ezek közül két alkotás, a 2011-ben készült, „Picur és Pompom”, valamint a 2012-ben készült „Gombóc Artúr, a csokiisten” című, csokoládéból faragott szobor is alkalmas volt arra, hogy megdöntse a legnagyobb csokoládészobor fennálló rekordját, amelyet 2008-ban ugyanezen a helyen Ekker Róbert szobrászművész „Gombóc Artúr” című művével állított fel, és amely szobor most is ott látható a kiállítás részeként.
A rekorddöntéshez az újabb alkotásoknak több mint 239 kg tömegűnek kellett lenniük. Mindkét szobrot egy óriás csokoládé tömbből most is Ekker Róbert szobrászművész faragta ki, aki így a saját fennálló rekordját kétszeresen is megdöntötte.
A csokoládészobrok alapanyagát most is a Szerencsi Bonbon Kft. biztosította. A 2011. évi alkotás esetében a megmunkálhatóság követelményei miatt egy kb. 54% kakaótartalmú bevonó masszából előzetesen rozsdamentes fémcsészébe öntött, mintegy 350 kg tömegű tömb volt az alapanyag, míg a 2012. évi szobor esetében, amely egy boroshordón ülő Gombóc Artúr figurát ábrázol, 75% kakaótartalmú étcsokoládé valódi kakaóvajjal feldolgozva. A művész a közismert, hazai karikaturista által megformált mesefigurák, a Csukás István: Pompom meséi című művéből származó, Sajdik Ferenc által rajzolt alakokat faragta ki a tömbökből. Mindkét mű mérlegelésére a rendezvény vasárnapjának reggelén a vár színháztermének bejárata előtt került sor.
Az első mérés során a 2012. évi alkotás, a „Gombóc Artúr, a csokiisten” című szobor tömegét határozták meg. A mért tömeg raklappal és a szoborra erősített fa puttonnyal együtt 496,6 kg volt. Ebből a szüretelésre használatos kis faputtony tömege mintegy 5 kg, a szobor talapzataként használt farostlap mintegy 5 kg, a szobor alatt található raklap tömege pedig az utólagos ellenőrző mérés eredménye szerint 17,6 kg volt. A második mérésben a „Picur és Pompom” című alkotás tömegét a szabványos raklappal együtt 287,8 kg-ban határozták meg, ebből a raklap saját tömege előzetes mérések alapján 16,3 kg. Így a szobor saját tömege 271,5 kg. A legnagyobb, kakaótartalmú bevonó masszából készült ehető szobor fennálló 239 kg-os rekordját tehát 2011-ben Ekker Róbert 271 kg-ra javította, majd ugyanő 2012-ben a „Gombóc Artúr, a csokiisten” című alkotásával +/- 5 kg pontossággal 470 kg tömeggel megdöntötte a legnagyobb csokoládészobor általa tartott hazai és vélhetően világrekordját is.
A csokirekordok mellett Bíró Katalin, a Zsanna Manna fantázianevű bio-édesség gyártója, aki évek óta foglalkozik aszalt gyümölcsökből készült csemegék előállításával, a nagyszínpad előtt felállított standján bemutatta a közönségnek a legtöbb, azonos mesefigurát ábrázoló, aszalt gyümölcsökből és magvakból készült ehető mesefigura mennyiségi rekordját. Az ezer darabnál is több, liszt, tojás és cukor nélkül készült ehető Pompom figurát tartalmazó kompozíciót a számlálás és bemutatás után kedvezményes áron kiárusították a fesztivál közönsége számára. A többszöri számlálás szerint ezt a rekordot Bíró Katalinnak és a Mennyei Édesség Kft. munkatársainak 1003 darabbal sikerült felállítania.