Rózsa Gábor szakács, a balatonlellei Parázs-Rózsa Étterem vezetője 2011. július 23-án délután a balatonboglári Halker Kft. támogatásával Balatonlellén a Szent István tér mögötti sétányon az 50. jubileumi folklór fesztiválon 7500 adag halászlevet főzött meg egy hatalmas, 4251 literes bográcsban.
Az óriási mennyiségű halászlé előkészítése 2011. július 21-én, csütörtökön reggel kezdődött a nyers hal alapanyag tisztításával, darabolásával a Halker Kft. balatonboglári telephelyén. Ezután július 22-én pénteken kora reggel megtörtént az alaplé elsődleges lefőzése, a hűtése és a tárolása. Az elkészült alaplevet 23-án a hajnali órákban szállították a helyszínre.
A főzéshez a Magyarországon legnagyobb, hitelesített űrtartalmú, 4251 literes óriásbográcsot használták fel, amely a budapesti Lőrinci-Szemeretelepi Polgárőrség tulajdona és amelyet július 22-én délelőtt állítottak fel a téren.
Másnap, 23-án reggel 5 óra 50 perckor megkezdődött a bogrács vízzel feltöltése, ezzel egy időben a melegítés a bogrács gázfűtő berendezésének begyújtásával kezdetét vette. Az edénybe ivóvíz-szállító tartálykocsiból közel két tonna vizet töltöttek. 6 óra 50 perckor kinyitották a bogrács mellett álló, a Halker Kft. tulajdonát képező hűtőkocsi rakterének ajtajait, melyben a helyszínre szállították a húsos ládákban 20 kg-os egységcsomagokban az előző két napon megfőzött és hűtött halhús és zöldség pépet, a készülő halászlé alapanyagait, a sűrítmény össztömege 1200 kg volt. 8 óra 05 perckor megkezdték a ládákból a sűrítmény bográcsba öntését. 10 óra 30 perckor paprika port és sót adtak a készülő halászléhez, majd Rózsa Gábor szakács, a kísérlet végrehajtója többszöri kóstolás és sózás után kijelentette, hogy elkészült az eredeti balatoni recept alapján összeállított zöldséges halászlé. 11 óra 40 perckor megkezdték a bográcsból a kész étel kimerését. Ezzel egy időben a kész lé felhasználásával megkezdődött az osztóhelyek mellett a halászlébe adandó halpatkók párolása, amelyek szintén a Halker Kft. hűtőkocsijával érkeztek a helyszínre.
A kiosztott étel tömegét a 42 alkalommal történt mérés alapján 1506 kg-ban határozták meg, a maradék mennyiség visszamérése pedig 1332 kg létömeget adott. A mérést követően 17 óra 50 perckor a főzőedény teljes kiürült. Összesen 2838 kg halászlé került elkészítésre, és az éttermi normának megfelelő 3,5 dl/adag alapján, figyelembe véve a veszteségeket is, legalább 7500 adag került számítással meghatározásra. A kész halászlevet a helyszínen jelen lévők megkóstolták és megállapították, hogy az mindenben megfelel a hagyományos, balatoni házi készítésű, helyben szokásos halászlé követelményeinek, ezzel Rózsa Gábor szakács, a kísérletet támogató Halker Kft.-vel sikerrel, legalább 50%-kal megdöntötte a legnagyobb halászlé addig fennálló magyarországi rekordját.