Kopcsik Lajos egri cukrászművész, többszörös Guinness-rekorder már életművének összefoglaló kiállítása, a Marcipánia megnyitása előtt évtizednyi idővel foglalkozott egy barokk szoba megalkotásának gondolatával. Célja az volt, hogy cukorból készült tárgyakkal berendezzen egy minden részletében barokk stílusú kicsiny termet, ahol a padló, a tapéta, a függöny, a falon függő képek, a stukkó, a csillár, nemkülönben az impozáns méretű kályha, a kanapé, az asztal a tálon gyümölcsökkel, egyaránt hűen idézze a barokk kor hangulatát.
A gondolatból valóság lett, elkészült a mű. Három esztendő kitartó cukrászművészi munkájával létrehozták egy barokk szoba berendezéseit. Az általa diktált tempóban segítőtársai: Herczeg István grafikusművész és Sebők Sándor, a munkák előkészítője, tartottak vele. Amit a látogató ma az egri Kopcsik marcipánmúzeumban együtt talál, annak nincs párja a világon. Kopcsik Lajos ugyanis számos ötletével, az általa kidolgozott új módszerekkel iskolát teremtett a cukrászat szakmájában. Ezzel a legnagyobb méretű, egybefüggően cukorból készült alkotással, mint a legnagyobb cukorból készült tárgy, azaz egy teljes szoba rekordjával Kopcsik Lajos feltette a koronát életművére.
2008. július 16.-án délután ünnepélyesen bemutatták a közönségnek ezt a cukorból készült barokk szobát. A cukorlisztből, zselatinból és élelmiszertemperából készült és színezett alapanyagok felhasználásával Kopcsik Lajos évek óta dolgozik, számos díjnyertes és zsűrizett, művészi értékű alkotást, elvileg ehető tárgyat hozott létre, megteremtve ezzel a cukrász artisztika művészeti ágazatát. Életművének csúcspontjaként alkotta meg egy barokk szoba 1:1 méretarányú, élethű, cukorból készült modelljét, amelyben minden tárgy és alkotóelem, kivéve a tükör üveglapját és a szobában található hegedű húrját, ebből a formálható és színezett cukorból készült el, avagy ez az anyag borít, tekintettel arra, hogy a cukoranyag mechanikai szilárdsága önmagában nem teszi lehetővé, hogy teherviselő elemként is szerepeljen. Ez okból a nagyobb méretű tárgyak modelljét egy lécekből és hungarocellből formázott vázra építette fel cukorból a művész. A szoba felépítéséhez a támogató EVAT Zrt. kimutatásai alapján felhasználtak 650 kg cukrot, 200db tojást, 6 kg zselatint és 4 kg ételfestéket.
A kompozíciót a Kopcsik Marcipánia épületének 15,27 négyzetméteres, leghátulsó kiállítótermében építették fel. A szobát alkotó cukorborította, vagy abból készült tárgyak felületi méretei mintegy 64 négyzetmétert tesznek ki. Világviszonylatban is egyedülálló emberi és szakmai-művészi teljesítmény a cukorból készült, 15 négyzetméter alapterületet és 64 négyzetméter cukorfelületet biztosan meghaladó, közel 700 kg anyag felhasználásával elkészült alkotás, ezzel ez a mű Magyarország legnagyobb cukorból készült tárgya.