A gödöllői Szent István Egyetem Mezőgazdaság- és Környezettudományi Karának Állattenyésztés-tudományi Intézete, a Szarvasmarha- és Juhtenyésztési Tanszék szervezésében, Dr. Tőzsér János, egyetemi tanár, tantárgyfelelős vezetésével 2008. november 27-28-án megdöntötte a leghosszabb egyetemi tanítási óra korábban fennálló hazai rekordját, amelyet 2008. május 20-án 26 órai időtartammal Szalai Márta szervezésében állítottak fel az OOI nővérei.
Az egyetem Ugrató előadótermében, az Állattenyésztési Tanüzem területén a Kar állattenyésztő mérnök BSc. szak hallgatói a Szarvasmarha-tenyésztés című tantárgy keretében vettek részt. A kísérlet célja és üzenete volt felhívni a közvélemény figyelmét a mezőgazdaság, ezen belül az állattenyésztés nemzetgazdasági fontosságára azáltal, hogy az oktatás homlokterébe a Szarvasmarha-tenyésztés ismeretanyagát állították. Az oktatás teljes időtartama alatt folyamatos, megszokott egyetemi tanóra zajlott, a szünet időtartama 8 óránként 15 perc volt, ekkor lehetett étkezni, levegőzni, illetve a mellékhelyiséget igénybe venni. 27.-én 8 óra 15 perckor Dr. Beke János rektorhelyettes megnyitó szavait Dr. Csányi Sándor dékán köszöntője követte, majd a rekordkísérlet 8 óra 19 perckor Dr. Tőzsér János előadásával megkezdődött, melynek keretében élő állatok bemutatására is sor került.
A kísérletről folyamatos, webkamerával történő mozgókép-közvetítés volt megtekinthető. A kísérlet utolsó előadását pedig Németh József, Venesz-díjas szakács, a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség Vendéglős és Hagyományőrző Bizottság elnöke tartotta meg 28.-án 14 óra 20 perces kezdettel, mely 15 óra 19 perckor rendben véget ért, a kísérlet zárásaként az előadáson elkészült marhasült kóstolására is sor került. A leghosszabb oktatási előadás ideje tehát pontosan 30 óra volt a szünetek idejét nem számolva, így a Dr. Tőzsér János vezette 27 fős hallgatói csapat sikeresen teljesítette a nem csekély feladatot.